1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: zakup

Koszty utrzymania mieszkania

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: koszty, zakup, utrzymanie

Koszty utrzymania mieszkania z roku na rok są coraz wyższe. Coraz częściej narzekamy, na rosnące ceny prądu, czy gazu. W ostatnich czasach wyliczono, iż koszt utrzymania mieszkania w rodzinie czteroosobowej sięga blisko 850 zł miesięcznie. Jest to wysoka kwota dla ludzi, którzy zarabiają najniższą krajową. Koszty energii, wody, czynszu oraz gazu są blisko 7% wyższe niż w roku 2010 r. Niestety sytuacja na rynku się nie polepsza, a wręcz przeciwnie wzrost kosztów utrzymania mieszkania powoduje, iż ludzie coraz rzadziej korzystają z innych usług. Pocieszający jest jedynie fakt, iż ceny abonamentów telefonicznych oraz Internetu, w porównaniu do roku poprzedniego są niższe. Powodem obniżek cen tych usług jest rosnąca, z roku na rok konkurencja, która sprawia, że telefonie komórkowe aby zatrzymać klienta muszą obniżać ceny połączeń. Rosnące ceny energii, gazu oraz wody powodują, iż młodzi ludzie coraz bardziej boją się brać kredyt na zakup mieszkania, gdyż po podanych kwot doliczyć należałoby jeszcze ratę kredytu, która średnio wynosi 1200 zł. Doprowadza to do sytuacji, iż miesięczny koszt utrzymania mieszkania przekracza 2000 zł. Niestety prognozy na zbliżający się rok nie są zachęcające, ceny prądu, gazu oraz energii mają być wyższe niż są obecnie.

Rynek pierwotny

Treść dodano: 15-01-2012, Tagi: utrzymanie, lokalizacja, zakup

Nowe mieszkania zachęcają kupujących, możliwością indywidualnego wyremontowania mieszkania. Poza tym nowo powstające osiedla zachęcają do kupowania młodych ludzi. Cała infrastruktura wykonywana jest pod użyteczność młodych ludzi. Jednak kupując mieszkanie na rynku pierwotnym dobrze jest przemyśleć i przypilnować kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim zastanawiając się nad nowym mieszkaniem, które ma zostać dopiero wybudowana należy dokładnie sprawdzić, czy deweloper nie jest oszustem, i nie okaże się, że jego firma przestanie istnieć w momencie jak otrzyma pieniądze. Warto jest również podpisać umowę przedwstępną i dobrze się w nią zagłębić. Zobaczyć, czy wszystko jest dokładnie zapisane. Najważniejszą rzeczą przed wyborem konkretnego mieszkania lub lokalizacja jest dokładne sprawdzenie dewelopera, który zajmie się budową naszego mieszkania. Należy uzyskać wszelkie informacje na temat jego działalności i jeśli jest możliwe opinie od innych kupujących. Najważniejsze informacje znajdziemy w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Dodatkowo należy dowiedzieć się, czy deweloper otrzymał wszelkie pozwolenia ba zabudowę danego obszaru. Jeśli wszystko się zgadza i jesteśmy pewni co do wyboru dewelopera i miejsca, w którym chcemy mieszkać możemy podpisać umowę przedwstępną.

Ile kosztuje mieszkanie?

Treść dodano: 03-02-2012, Tagi: nieruchomości, zakup

Kupno mieszkania to nie tylko sam zakup konkretnego miejsca. W skład ceny mieszkania wchodzi wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, w momencie podejmowania decyzji o kupnie mieszkania. Przede wszystkim pierwszą i najważniejszą rzeczą jest cena za metr kwadratowy. W zależności od wielkości mieszkania cena będzie wyższa. Jednak mieszkanie to nie wszystko jeśli poprosimy o pomoc agencje nieruchomości, która znajdzie dla nas lokum trzeba do ceny mieszkania doliczyć prowizję dla niej. Prowizja najczęściej waha się w granicach 2 do 4% od ceny nieruchomości. Jeśli decydujemy się na kupno mieszkania z wzięciem kredytu, pamiętać musimy o dodatkowych kosztach z tym związanych. Chodzi tu przede wszystkim o prowizję dla banku, która wynosi od 1 do 4%. Dodatkowe koszty, to również ubezpieczenie mieszkania, którego bank będzie żądał, chcąc udzielić kredytu. Innymi kosztami, którymi bank nas obciąża to koszty rzeczoznawcy, który wycenia nasze przyszłe mieszkanie. Dodatkowe koszty czekają nas również ze strony notariusza, gdzie koszty mieszczą się w granicach 1000 do 3000 zł, podatek najczęściej w przedziale 2-3% od wartości mieszkania oraz wpis do księgi wieczystej, którego cena również uzależniona jest od ceny zakupionego mieszkania.

Rodzaje pokryć dachowych

Treść dodano: 14-02-2012, Tagi: dach, remont, zakup

Jesień jest porą roku, kiedy to próbujemy zakończyć wszystkiego rodzaju prace budowlane. Chodzi tu przede wszystkim o zabezpieczenie domu, przed deszczami i coraz zimniejszymi dniami. W tym roku jesień jest niezwykle przyjemna, dlatego też budowlańcy mogą wykonywać swoje prace. A w związku z tym, iż jest to ostatni moment na remont dachu, oraz dokonać przeglądu naszego dachu. Wybór pokrycia dachowego zależy od nachylenia dachu, od rodzaju domu, od efektów jakie chcemy uzyskać. Oczywiście jak każda rzecz posiada zarówno wady jak i zalety. Cena pokrycia dachowego, to nie tylko koszt zakupu dachówki, to również dodatkowe materiały wykończeniowe, czy specjalne urządzenia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pokryć dachowych, wśród których wymienić należy: dachówki ceramiczne, dachówki cementowe, blacho dachówki, dachówki bitumiczne, dachówki drewniane, czy papa. Dachówki ceramiczne są najbardziej popularnym i najstarszym z pokryć dachowych. Są to określonej wielkości dachówki, które można ułożyć na wszystkich rodzaju dachach. Zaletą tego typu pokrycia dachowego jest również wytrzymałość tego typu dachówek. Papa natomiast jest bardzo rzadko stosowana ze względu na nieestetyczny wygląd. Najczęściej jednak stosuje się ją na dachach płaskich, tak aby nie była ona widoczna.

 
Copyright bedeo.pl