1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: utrzymanie

Koszty utrzymania mieszkania

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: koszty, zakup, utrzymanie

Koszty utrzymania mieszkania z roku na rok są coraz wyższe. Coraz częściej narzekamy, na rosnące ceny prądu, czy gazu. W ostatnich czasach wyliczono, iż koszt utrzymania mieszkania w rodzinie czteroosobowej sięga blisko 850 zł miesięcznie. Jest to wysoka kwota dla ludzi, którzy zarabiają najniższą krajową. Koszty energii, wody, czynszu oraz gazu są blisko 7% wyższe niż w roku 2010 r. Niestety sytuacja na rynku się nie polepsza, a wręcz przeciwnie wzrost kosztów utrzymania mieszkania powoduje, iż ludzie coraz rzadziej korzystają z innych usług. Pocieszający jest jedynie fakt, iż ceny abonamentów telefonicznych oraz Internetu, w porównaniu do roku poprzedniego są niższe. Powodem obniżek cen tych usług jest rosnąca, z roku na rok konkurencja, która sprawia, że telefonie komórkowe aby zatrzymać klienta muszą obniżać ceny połączeń. Rosnące ceny energii, gazu oraz wody powodują, iż młodzi ludzie coraz bardziej boją się brać kredyt na zakup mieszkania, gdyż po podanych kwot doliczyć należałoby jeszcze ratę kredytu, która średnio wynosi 1200 zł. Doprowadza to do sytuacji, iż miesięczny koszt utrzymania mieszkania przekracza 2000 zł. Niestety prognozy na zbliżający się rok nie są zachęcające, ceny prądu, gazu oraz energii mają być wyższe niż są obecnie.

Rynek pierwotny

Treść dodano: 15-01-2012, Tagi: utrzymanie, lokalizacja, zakup

Nowe mieszkania zachęcają kupujących, możliwością indywidualnego wyremontowania mieszkania. Poza tym nowo powstające osiedla zachęcają do kupowania młodych ludzi. Cała infrastruktura wykonywana jest pod użyteczność młodych ludzi. Jednak kupując mieszkanie na rynku pierwotnym dobrze jest przemyśleć i przypilnować kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim zastanawiając się nad nowym mieszkaniem, które ma zostać dopiero wybudowana należy dokładnie sprawdzić, czy deweloper nie jest oszustem, i nie okaże się, że jego firma przestanie istnieć w momencie jak otrzyma pieniądze. Warto jest również podpisać umowę przedwstępną i dobrze się w nią zagłębić. Zobaczyć, czy wszystko jest dokładnie zapisane. Najważniejszą rzeczą przed wyborem konkretnego mieszkania lub lokalizacja jest dokładne sprawdzenie dewelopera, który zajmie się budową naszego mieszkania. Należy uzyskać wszelkie informacje na temat jego działalności i jeśli jest możliwe opinie od innych kupujących. Najważniejsze informacje znajdziemy w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Dodatkowo należy dowiedzieć się, czy deweloper otrzymał wszelkie pozwolenia ba zabudowę danego obszaru. Jeśli wszystko się zgadza i jesteśmy pewni co do wyboru dewelopera i miejsca, w którym chcemy mieszkać możemy podpisać umowę przedwstępną.

Usługi dla domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: konserwacja, utrzymanie, przyłącza

Zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy to pęknie rura, zaleje nam się łazienka, oczywiście na początku panikujemy i nie wiemy co zrobić. Dobrze jest mieć jednak pod ręką telefon do tzw. złotej rączki lub do specjalisty z konkretnej dziedziny, który pomoże nam w trudnej dla nas sytuacji. Wśród niezbędnych specjalistów, którzy mogą pomóc nam w momencie kiedy zatkamy odpływ lub popsuje nam się uszczelka jest hydraulik. Usługi hydrauliczne są niezwykle potrzebne. Bez hydraulików trudno wyobrazić sobie nasze dalsze funkcjonowanie, jeżeli np. remontujemy łazienkę i chcemy prawidłowo podłączyć wannę lub baterie. Są to jedne z czynności, które wykonuje hydraulik, oprócz drobnych prac w mieszkaniach hydraulicy zajmują się również montażem pieców w domach. Kolejnymi usługami dla domu są usługi stolarskie. Kto nie chciałby mieć pięknie wykonanej kuchni na wymiar bądź pięknej szafy w przedpokoju. Do tego właśnie niezbędny jest stolarz, który wykona dla nas najtrudniejsze zlecenie, z którego na pewno będziemy zadowoleni. Usługi budowlane, czy remontowe również są niezbędne. Nie każdy potrafi wyburzyć ścianę i postawić nową, tak samo jak nie każdy potrafi zbudować dom, dlatego mamy ekipy budowlane, które nam w tym pomagają.

Ocieplanie budynku

Treść dodano: 14-02-2012, Tagi: materiał, konserwacja, utrzymanie

Kiedy przychodzą chłodniejsze dni, dobrze jest zastanowić się nad ociepleniem budynku. Blisko 40% strat ciepła w domu, są to straty, które uciekają przez ściany budynków. Dlatego też tak ważne jest aby odpowiednio zmodernizować i ocieplić dom. Na rynku dostępne są systemy ociepleń na bazie wełny mineralnej z tzw. płytami lamelowymi. Płyty lamelowe cechuje prostopadłe ułożenie włókien. Posiadają one o wiele większą wytrzymałość niż tradycyjne płyty fasadowe. Ocieplenie budynku należy rozpocząć od zdjęcia rynien i rur. Następnie należy zadbać o to, aby parapety miały odpowiedni wymiar, który pozwoliłby na odpowiednie ułożenie ocieplenia. Jeszcze przed rozpoczęciem ocieplania ścian, trzeba wyliczyć wysokość cokołu. Zbrojenie ścian polega na dokładnym wyszlifowaniu fasady, a następnie wzmocnić narożniki. Zaprawa, którą nakłada się na ściany schnie około dwie doby. Na wyschniętą już warstwę zbrojną nakłada się tzw. podkład tynkarski, który zwiększa przyczepność tynku. Następnie należy położyć tynk, który nakłada się od samej góry, do dołu, a później ściągamy zbyt dużą ilość tynku. Dobrze jest również, aby nakładanie tynku na jedną ścianę odbyło się tego samego dnia, gdyż jeśli prace będziemy wykonywać w kilka dni, może dojść do różnic w kolorze tynku

 
Copyright bedeo.pl