1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: koszty

Koszty utrzymania mieszkania

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: koszty, zakup, utrzymanie

Koszty utrzymania mieszkania z roku na rok są coraz wyższe. Coraz częściej narzekamy, na rosnące ceny prądu, czy gazu. W ostatnich czasach wyliczono, iż koszt utrzymania mieszkania w rodzinie czteroosobowej sięga blisko 850 zł miesięcznie. Jest to wysoka kwota dla ludzi, którzy zarabiają najniższą krajową. Koszty energii, wody, czynszu oraz gazu są blisko 7% wyższe niż w roku 2010 r. Niestety sytuacja na rynku się nie polepsza, a wręcz przeciwnie wzrost kosztów utrzymania mieszkania powoduje, iż ludzie coraz rzadziej korzystają z innych usług. Pocieszający jest jedynie fakt, iż ceny abonamentów telefonicznych oraz Internetu, w porównaniu do roku poprzedniego są niższe. Powodem obniżek cen tych usług jest rosnąca, z roku na rok konkurencja, która sprawia, że telefonie komórkowe aby zatrzymać klienta muszą obniżać ceny połączeń. Rosnące ceny energii, gazu oraz wody powodują, iż młodzi ludzie coraz bardziej boją się brać kredyt na zakup mieszkania, gdyż po podanych kwot doliczyć należałoby jeszcze ratę kredytu, która średnio wynosi 1200 zł. Doprowadza to do sytuacji, iż miesięczny koszt utrzymania mieszkania przekracza 2000 zł. Niestety prognozy na zbliżający się rok nie są zachęcające, ceny prądu, gazu oraz energii mają być wyższe niż są obecnie.

Wycena mieszkania

Treść dodano: 15-01-2012, Tagi: koszty, zamożny

Sprzedając mieszkanie należy się dokładnie zastanowić nad ceną jaką zaproponujemy kupującemu. Nie możemy wymyśleć sobie kolosalnej ceny, gdyż potencjalny klient nie zwróci uwagi na naszą ofertę. Dlatego konieczna jest wycena, adekwatna do standardu sprzedawanego mieszkania. Przede wszystkim wyceniając mieszkanie warto jest przejrzeć inne oferty i odpowiednio porównać do naszego standardu mieszkania. Dobrze jest wziąć pod uwagę zarówno lokalizację naszego mieszkania, piętro, gdyż są to czynniki, które wpływają na cenę każdego mieszkania i kupujący zwracają na te elementy dużą uwagę. Jeżeli od dłuższego czasu nie możesz sprzedać mieszkania powinieneś na bieżąco sprawdzać co dzieje się na rynku nieruchomości. Szczegółową wycenę wykonują rzeczoznawcy lub pośrednicy nieruchomości. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami i to nie małymi. Jak widać sprzedaż mieszkania nie jest wcale prostą sprawą i trzeba się również do niej odpowiednio przygotować. Dlatego też jeżeli wiesz, że w najbliższym czasie będziesz potrzebował gotówki, warto jest wystawić ofertę na sprzedaż wcześniej, zwłaszcza, że kupujący mogą chcieć wziąć kredyt, a jest to dodatkowy czas oczekiwania.

Pozwolenia na budowę domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: budowa, koszty, lokalizacja

Budowa wymarzonego domu jest inwestycją długoterminową. Jednak jeśli chcemy podjąć się tego wyzwania powinniśmy pamiętać o wszelkiego rodzaju pozwoleniach, które umożliwią nam budowę domu. Pierwszą czynnością jaką musimy uczynić jeszcze przed kupnem działki to uzyskanie informacji czy na danym terenie możemy wybudować dom. Aby uzyskać niezbędne dokumenty należy udać się do gminy. Gmina wyda Plan Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego i to właśnie z tego dokumentu dowiesz się pod jaką zabudowę przeznaczony jest dany obszar. Jeżeli określony teren nie posiada planu zagospodarowania, należy udać się do Urzędu Gminy do Wydziału Architektury i Urzędy z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o warunkach zabudowy danego obszaru. Oprócz wniosku składamy również projekt domu i wniosek z prośbą o przyłączenie mediów. Konieczne jest również otrzymanie pozwolenia na budowę domu, które wydaje Starostwo Powiatowe. Po złożeniu wniosku do Starostwa Powiatowego musimy czekać na decyzję. Starostwo ma 14 dni na wydanie ostatecznej decyzji. Jeżeli decyzja jest pozytywna nic innego nie pozostaje jak ruszyć z budową naszego wymarzonego domu, którym będziemy cieszyć się długie lata.

Zarządzanie nieruchomością

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: koszty, konserwacja, budynek

W każdym budynku mieszkalny, bloku, czy kamienicy powoływani są zarządcy, którzy dbają o konkretną nieruchomość. Praca zarządców nieruchomości polega na sprawdzaniu, czy wszystkie rzeczy w budynku sprawnie działają. Dodatkowo zarządcy nieruchomości wyznaczają odpowiednie stawki czynszu i dbają o to aby każdy lokator płacił terminowo czynsz. Zarządca nieruchomości ma również obowiązek administrowania konkretnym budynkiem, który jest pod jego opieką. Z tego tytułu powinien dbać o porządek na klatce. Są dwie techniki zarządzania porządkiem w blokach. Pierwsza polega na wynajmowaniu ekip sprzątających, które przychodzą w określone dni i to właśnie one dbają o porządek oraz dbanie o porządek każdego lokatora z osobna. Wiąże się to najczęściej z tym, iż sąsiedzi dzielą się między sobą obowiązkami. Zarządca nieruchomości razem z lokatorami ustalają regulamin każdego budynku. Regulamin ma na celu usprawnienie współżycia mieszkańców między sobą. Dodatkowo zarządca nieruchomości dba również o porządek przed budynkiem, tzn. wyrzucanie śmieci, opróżnianie kontenerów przez firmy się tym zajmujące oraz o bieżące naprawy lub uszkodzenia powstałe na terenie obiektu.

drzwi wewnętrzne gdańsk
 
Copyright bedeo.pl