1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: konserwacja

Zarządzanie nieruchomością

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: koszty, konserwacja, budynek

W każdym budynku mieszkalny, bloku, czy kamienicy powoływani są zarządcy, którzy dbają o konkretną nieruchomość. Praca zarządców nieruchomości polega na sprawdzaniu, czy wszystkie rzeczy w budynku sprawnie działają. Dodatkowo zarządcy nieruchomości wyznaczają odpowiednie stawki czynszu i dbają o to aby każdy lokator płacił terminowo czynsz. Zarządca nieruchomości ma również obowiązek administrowania konkretnym budynkiem, który jest pod jego opieką. Z tego tytułu powinien dbać o porządek na klatce. Są dwie techniki zarządzania porządkiem w blokach. Pierwsza polega na wynajmowaniu ekip sprzątających, które przychodzą w określone dni i to właśnie one dbają o porządek oraz dbanie o porządek każdego lokatora z osobna. Wiąże się to najczęściej z tym, iż sąsiedzi dzielą się między sobą obowiązkami. Zarządca nieruchomości razem z lokatorami ustalają regulamin każdego budynku. Regulamin ma na celu usprawnienie współżycia mieszkańców między sobą. Dodatkowo zarządca nieruchomości dba również o porządek przed budynkiem, tzn. wyrzucanie śmieci, opróżnianie kontenerów przez firmy się tym zajmujące oraz o bieżące naprawy lub uszkodzenia powstałe na terenie obiektu.

Usługi dla domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: konserwacja, utrzymanie, przyłącza

Zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy to pęknie rura, zaleje nam się łazienka, oczywiście na początku panikujemy i nie wiemy co zrobić. Dobrze jest mieć jednak pod ręką telefon do tzw. złotej rączki lub do specjalisty z konkretnej dziedziny, który pomoże nam w trudnej dla nas sytuacji. Wśród niezbędnych specjalistów, którzy mogą pomóc nam w momencie kiedy zatkamy odpływ lub popsuje nam się uszczelka jest hydraulik. Usługi hydrauliczne są niezwykle potrzebne. Bez hydraulików trudno wyobrazić sobie nasze dalsze funkcjonowanie, jeżeli np. remontujemy łazienkę i chcemy prawidłowo podłączyć wannę lub baterie. Są to jedne z czynności, które wykonuje hydraulik, oprócz drobnych prac w mieszkaniach hydraulicy zajmują się również montażem pieców w domach. Kolejnymi usługami dla domu są usługi stolarskie. Kto nie chciałby mieć pięknie wykonanej kuchni na wymiar bądź pięknej szafy w przedpokoju. Do tego właśnie niezbędny jest stolarz, który wykona dla nas najtrudniejsze zlecenie, z którego na pewno będziemy zadowoleni. Usługi budowlane, czy remontowe również są niezbędne. Nie każdy potrafi wyburzyć ścianę i postawić nową, tak samo jak nie każdy potrafi zbudować dom, dlatego mamy ekipy budowlane, które nam w tym pomagają.

Ocieplanie budynku

Treść dodano: 14-02-2012, Tagi: materiał, konserwacja, utrzymanie

Kiedy przychodzą chłodniejsze dni, dobrze jest zastanowić się nad ociepleniem budynku. Blisko 40% strat ciepła w domu, są to straty, które uciekają przez ściany budynków. Dlatego też tak ważne jest aby odpowiednio zmodernizować i ocieplić dom. Na rynku dostępne są systemy ociepleń na bazie wełny mineralnej z tzw. płytami lamelowymi. Płyty lamelowe cechuje prostopadłe ułożenie włókien. Posiadają one o wiele większą wytrzymałość niż tradycyjne płyty fasadowe. Ocieplenie budynku należy rozpocząć od zdjęcia rynien i rur. Następnie należy zadbać o to, aby parapety miały odpowiedni wymiar, który pozwoliłby na odpowiednie ułożenie ocieplenia. Jeszcze przed rozpoczęciem ocieplania ścian, trzeba wyliczyć wysokość cokołu. Zbrojenie ścian polega na dokładnym wyszlifowaniu fasady, a następnie wzmocnić narożniki. Zaprawa, którą nakłada się na ściany schnie około dwie doby. Na wyschniętą już warstwę zbrojną nakłada się tzw. podkład tynkarski, który zwiększa przyczepność tynku. Następnie należy położyć tynk, który nakłada się od samej góry, do dołu, a później ściągamy zbyt dużą ilość tynku. Dobrze jest również, aby nakładanie tynku na jedną ścianę odbyło się tego samego dnia, gdyż jeśli prace będziemy wykonywać w kilka dni, może dojść do różnic w kolorze tynku

 
Copyright bedeo.pl