1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: budynek

Zarządzanie nieruchomością

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: koszty, konserwacja, budynek

W każdym budynku mieszkalny, bloku, czy kamienicy powoływani są zarządcy, którzy dbają o konkretną nieruchomość. Praca zarządców nieruchomości polega na sprawdzaniu, czy wszystkie rzeczy w budynku sprawnie działają. Dodatkowo zarządcy nieruchomości wyznaczają odpowiednie stawki czynszu i dbają o to aby każdy lokator płacił terminowo czynsz. Zarządca nieruchomości ma również obowiązek administrowania konkretnym budynkiem, który jest pod jego opieką. Z tego tytułu powinien dbać o porządek na klatce. Są dwie techniki zarządzania porządkiem w blokach. Pierwsza polega na wynajmowaniu ekip sprzątających, które przychodzą w określone dni i to właśnie one dbają o porządek oraz dbanie o porządek każdego lokatora z osobna. Wiąże się to najczęściej z tym, iż sąsiedzi dzielą się między sobą obowiązkami. Zarządca nieruchomości razem z lokatorami ustalają regulamin każdego budynku. Regulamin ma na celu usprawnienie współżycia mieszkańców między sobą. Dodatkowo zarządca nieruchomości dba również o porządek przed budynkiem, tzn. wyrzucanie śmieci, opróżnianie kontenerów przez firmy się tym zajmujące oraz o bieżące naprawy lub uszkodzenia powstałe na terenie obiektu.

Wieżowce – wada, czy zaleta wielkim aglomeracji?

Treść dodano: 08-02-2012, Tagi: budynek, miasto, krajobraz

Coraz większa liczba ludzi na świecie, sprawia, że aby się pomieścić na naszej planecie, inżynierowie budownictwa są zmuszeni do budowania coraz to wyższych budynków. Wieżowce są charakterystycznym elementem miejskiego krajobrazu. Ze względu na swój design wpływają na miejski krajobraz. Jednak nie wszystko co ładnie wygląda, posiada same zalety. Wieżowce, bo o nich mowa, posiadają też wady. Wadą wieżowców jest fakt, iż rzucają dużą ilość cienia, co wpływa na zużycie większej ilości energii, w celu ogrzania budynku. Wieżowce, wpływają również na ujednolicenie krajobrazu miast, co nie wszystkim się podoba. Wieżowce ze względu na swoją wysokość mogą pomieścić bardzo dużą liczbę ludzi, co wpływa na to, iż mniej miejsca jest zagospodarowywane na budynki. Wieżowce są domeną dużych miast. Najczęściej mieszczą się w nich biura firm lub ekskluzywne apartamenty. Ze względu na dawanie dużego cienia, wpływają one również na roślinność, która ze względu na cień, nie rozwija się prawidłowo. Ze względu na rozwój cywilizacji wieżowce będą się rozwijać w zastraszającym tempie, gdyż to właśnie dzięki wysokim budynkom, kilkudziesięciu piętrowym, będzie można „pomieścić” wszystkich ludzi.

Skandynawskie hyty

Treść dodano: 11-02-2012, Tagi: krajobraz, budynek, drewno

Bardzo ciekawym elementem architektury, spotykanym w Skandynawii, są hyty. Rzadko się słyszy o tym ciekawym rodzaju domku. Jednak w Skandynawii są one bardzo popularne i często spotykane. Hyty są to niewielkie domki, które wynajmowane są turystom, którzy chcą odpocząć w bliskiej odległości od występujących w tamtym regionie lodowców górskich. Hyty budowane są z drewnianych bali, postawionych zazwyczaj na nierównym terenie. Popularność hyt, jest przeogromna. Każdy turysta odwiedzając Norwegię, Szwecję, czy Finlandię, chętnie wynajmuje te domki, aby poczuć panujący tam klimat. Niezwykle ciekawą porą roku, w której turyści przybywają do Skandynawii jest dzień polarny. Dodatkowo zamieszkanie w niewielkich domkach, które są bardzo ubogie i często nie mają podstawowych elementów sanitarnych sprawia, że ludzie odpoczywają na łonie natury, wśród pięknego krajobrazu. Ciekawostką dotyczącą hyt jest również, to, iż są one pozostawione same, sobie. Raczej nie zdarza się sytuacja, w której najemca, pilnuje swoich hyt. Hyty stoją na wolnej przestrzeni. Pola z hytami nie są ogrodzone. Może je wynająć każdy, kto chce, w sposób ciekawy spędzić urlop, czy wypocząć w inny sposób.

Blokowiska

Treść dodano: 11-02-2012, Tagi: miasto, budynek, kolorystyka

Budynki z wielkiej płyty, w których mieszka duża liczba ludzi, często określane są mianem blokowisk. Najczęściej znajdują się one w dużych aglomeracjach, gdzie natężenie ludzi jest ogromne i aby umożliwić zamieszkanie tulu ludziom, na niewielkiej powierzchni budowane są wysokie bloki, czyli tzw. blokowiska. Technika poszła, tak do przodu, że nie jest problemem wybudować budynek na 30, a nawet 100 pięter. Blokowiska są elementem architektury krajobrazu miejskiego, który nie wpisuje się pozytywnie w wizerunek miast. Jeszcze nie tak dawno, kojarzyły nam się z szarością i nędzą, nudnym, zaśmieconym krajobrazem. Duże skupisko ogromnych budynków mieszkalnych, sprawiało, iż teren, był nieprzyjazny dla otoczenia. Jednostajność kolorów, a w zasadzie szarości, nie dodawała urody, a wręcz przeciwnie, szpeciła osiedla. Dziś dba się, o to aby blokowiska wyglądały kolorowo, aby wśród budynków, były też tereny zielone, gdzie miło spędzi się czas. Ładnie zadbane bloki mają przyciągać do siebie mieszkańców, aby chcieli w nich mieszkać. Jednak ze względu na liczbę ludzi mieszkających w bloku, instytucja sąsiada zmienia swoje znaczenie. Nie jesteśmy, już tak otwarci i serdeczni dla siebie, a bloki nie kojarzą nam się jako miejsce spokojne.

Centra handlowe

Treść dodano: 12-02-2012, Tagi: kupowanie, budynek, relaks

Każda kobieta uwielbia robić zakupy. W ten sposób większość kobiet odpoczywa i relaksuje się. Kiedy jest im źle idą na zakupy i kupują jakąś drobną rzecz, która może ją rozweselić. Jeszcze nie tak dawno nikt w Polsce nie wiedział, co to jest centrum handlowe i większość ludzi nigdy wcześniej nie widziało wielkich sklepów. Centrum handlowe jest to skupisko dużej ilości sklepów, najczęściej markowych sklepów, butików. Jednak centra handlowe to nie tylko same sklepy. Coraz większa popularność centrów handlowych sprawia, że chcąc zachęcić ludzi do ich odwiedzenie, właściciele centrów handlowych tworzą coraz większą ofertę. Popularnością są liczne restauracje serwujące nie tylko szybkie jedzenie, ale również wykwintne restauracje, w których można zdrowo i smacznie zjeść. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, często stosowanym jest także tworzenie miejsc dla ludzi lubiących dbać o swoją sylwetkę. Bardzo modne są ścianki wspinaczkowe, czy dobrze wyposażone siłownie. Dla rodzin z małymi dziećmi otwierane są specjalne place zabaw, tak aby zachęcić, jak największą liczbę ludzi, aby spędzali swój wolny czas w centrum handlowym. Dużym plusem centrów handlowych jest możliwość skorzystania z wielu usług, które dostępne są w jednym miejscu.

 
Copyright bedeo.pl