1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla tagu: budowa

Przyłącze wodociągowe

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: przyłącza, budowa, projekt

Woda jest jednym z najważniejszych rzeczy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jak również do możliwości wykonywania różnych czynności. Bez wody nie jesteśmy w stanie normalnie żyć. Nie możemy wykonać prania, posprzątać, umyć się, itp. Dlatego też jednym z elementów budowy domu, jest wykonanie przyłącza wodociągowego. Wykonanie przyłącza wodociągowego wiąże się z uzyskaniem szeregu pozwoleń. Dlatego trzeba o to zadbać już na pierwszym etapie budowy domu. Aby otrzymać pozwolenie na podłączenie wodociągu należy złożyć wniosek w zakładzie wodociągowym lub Urzędzie Gminy i czekać od dwóch tygodni do miesiąca, gdyż tyle właśnie czasu mają instytucje na wyrażenie zgody, bądź odrzucenie wniosku. Następnie firmy zajmujące się instalowaniem przyłączy, tworzą odpowiedni projekt przyłącza. Jeżeli projekt został wykonany należy go przedstawić w zakładzie wodociągów. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, można rozpocząć pracę, zgłaszając dodatkowo siedem dni wcześniej do zakładu wodociągów termin rozpoczęcia prac. Po zakończeniu prac wodociągowych zakład wodociągowy przesyła umowę, w której reguluje warunki dostarczania wody do konkretnego budynku.

Pozwolenia na budowę domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: budowa, koszty, lokalizacja

Budowa wymarzonego domu jest inwestycją długoterminową. Jednak jeśli chcemy podjąć się tego wyzwania powinniśmy pamiętać o wszelkiego rodzaju pozwoleniach, które umożliwią nam budowę domu. Pierwszą czynnością jaką musimy uczynić jeszcze przed kupnem działki to uzyskanie informacji czy na danym terenie możemy wybudować dom. Aby uzyskać niezbędne dokumenty należy udać się do gminy. Gmina wyda Plan Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego i to właśnie z tego dokumentu dowiesz się pod jaką zabudowę przeznaczony jest dany obszar. Jeżeli określony teren nie posiada planu zagospodarowania, należy udać się do Urzędu Gminy do Wydziału Architektury i Urzędy z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o warunkach zabudowy danego obszaru. Oprócz wniosku składamy również projekt domu i wniosek z prośbą o przyłączenie mediów. Konieczne jest również otrzymanie pozwolenia na budowę domu, które wydaje Starostwo Powiatowe. Po złożeniu wniosku do Starostwa Powiatowego musimy czekać na decyzję. Starostwo ma 14 dni na wydanie ostatecznej decyzji. Jeżeli decyzja jest pozytywna nic innego nie pozostaje jak ruszyć z budową naszego wymarzonego domu, którym będziemy cieszyć się długie lata.

Działki budowlane

Treść dodano: 29-01-2012, Tagi: działka, budowa, kupowanie

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę chcąc wybudować dom, jest wybór odpowiedniej działki budowlanej. Działka budowlana, na której powstać ma nasz wymarzony dom powinna spełniać pewne warunki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość działki, gdyż to ona wpływa na wielkość naszego domu. Jednak wybór działki budowlanej wcale nie jest prosty. Kolejną, a może nawet najważniejszym elementem, który bierzemy pod uwagę wybierając działkę jest miejsce, gdzie znajduje się działka. Przede wszystkim bierzemy wtedy pod uwagę bliskość sąsiedztwa, perspektywy rozwoju danej okolicy, czy bezpieczeństwo. Wybierając działkę budowlaną trzeba dokładnie sprawdzić plan zagospodarowania obszaru, który nas interesuje. Ważnym czynnikiem, który wpływa na zakup działki jest również sprawa dojazdu i ewentualnej komunikacji. W przypadku posiadania dzieci zwracamy uwagę na infrastrukturę, typu szkoły, przedszkola. Komunikacja wpływa, na to w jaki sposób będziemy mogli przemieszczać się między różnymi punktami. Istotnym czynnikiem przy wyborze działki budowlanej jest również odpowiedni kształt działki. Najlepszym rozwiązaniem jest działka prostokątna, która pozwala na odpowiednie usytuowanie przyszłego domu, jak również zagospodarowanie terenu wokół.

Wady prawne działki budowlanej

Treść dodano: 05-02-2012, Tagi: ochrona, budowa, działka

Decydując się na zakup konkretnej działki należy dokładnie przeanalizować wszystkie interesujące nas aspekty. Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na dostępność infrastruktury, komunikację, oraz bezpieczeństwo okolicy, w której chcemy zamieszkać. Istotną sprawą jest również zwrócenie szczególnej uwagi na hipotekę. W związku z tym, iż działka budowlana jest również nieruchomością, pamiętać należy o tym iż może być ona obciążona hipoteką, tak samo jak mieszkanie, czy dom. Dlatego też decydując się na działkę należy sprawdzić, czy wszystkie aspekty prawne działki są zachowane, i czy nie posiada ona żadnych wad prawnych. Pamiętać należy, iż kupując jakąś działkę budowlaną mamy pewne ograniczenia, w wyborze projektu domu. Wynika to z faktu, iż wybór projektu domu, może spowodować to, iż nie będzie mógł być on zrealizowany, ze względu na wielkość domu, gdyż teren pod zabudowę może okazać się za mały. Przy wyborze działki warto jest uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat charakterystyki podłoża, gdyż po dokonaniu zakupu i chęci postawienia na działce domu, może okazać się, iż obszar nie jest zdolny do wybudowania na nim domu. Dlatego też wybierając działkę budowlaną należy zachować ostrożność i uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat interesującego nas terenu.

Domy z drewna

Treść dodano: 10-02-2012, Tagi: dom, drewno, budowa

Duża różnorodność drewnianych domów, sprawia, że stają się one coraz bardziej popularne. Budowa domu drewnianego jest zdecydowanie krótsza, od budowy zwykłego domu. Czas realizacji domu wykonanego z drewna, to około trzy miesiące. Pozwala to obniżyć koszty, wynajmu w tym czasie lokum mieszkalnego oraz budowa takiego domu jest o wiele tańsza od zwykłego. Poza tym ogromny rozwój techniki, pozwala na budowę energooszczędnych domów drewnianych, co dodatkowo pozytywnie wpływa, na oszczędność energii i utratę ciepła w domu. Domy z drewna posiadają zarówno zalety, ale także wady. Najważniejszą wadą domów drewnianych, jest niemożność wybudowaniu, pod nim garażu lub piwnicy. W tradycyjnych betonowych domach, gdzie fundamenty znajdują się głęboko pod ziemią, możemy swobodnie tworzyć sobie podziemne pomieszczenia. Natomiast domy drewniane, nie są wbite z ziemię na takie duże głębokości, co uniemożliwia wybudowanie garażu pod domem. Zaletą wybudowania domu drewnianego jest przede wszystkim szybkość jego wykonania. Trwa on zaledwie do trzech miesięcy, dodatkowo koszty budowy takiego domu są o wiele mniejsze, niż domu tradycyjnego. Dlatego decydując się na własny dom, warto zastanowić się nad postawieniem domu drewnianego.

 
Copyright bedeo.pl