1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 

Koszty utrzymania mieszkania

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: koszty, zakup, utrzymanie

Koszty utrzymania mieszkania z roku na rok są coraz wyższe. Coraz częściej narzekamy, na rosnące ceny prądu, czy gazu. W ostatnich czasach wyliczono, iż koszt utrzymania mieszkania w rodzinie czteroosobowej sięga blisko 850 zł miesięcznie. Jest to wysoka kwota dla ludzi, którzy zarabiają najniższą krajową. Koszty energii, wody, czynszu oraz gazu są blisko 7% wyższe niż w roku 2010 r. Niestety sytuacja na rynku się nie polepsza, a wręcz przeciwnie wzrost kosztów utrzymania mieszkania powoduje, iż ludzie coraz rzadziej korzystają z innych usług. Pocieszający jest jedynie fakt, iż ceny abonamentów telefonicznych oraz Internetu, w porównaniu do roku poprzedniego są niższe. Powodem obniżek cen tych usług jest rosnąca, z roku na rok konkurencja, która sprawia, że telefonie komórkowe aby zatrzymać klienta muszą obniżać ceny połączeń. Rosnące ceny energii, gazu oraz wody powodują, iż młodzi ludzie coraz bardziej boją się brać kredyt na zakup mieszkania, gdyż po podanych kwot doliczyć należałoby jeszcze ratę kredytu, która średnio wynosi 1200 zł. Doprowadza to do sytuacji, iż miesięczny koszt utrzymania mieszkania przekracza 2000 zł. Niestety prognozy na zbliżający się rok nie są zachęcające, ceny prądu, gazu oraz energii mają być wyższe niż są obecnie.

Przyłącze wodociągowe

Treść dodano: 14-01-2012, Tagi: przyłącza, budowa, projekt

Woda jest jednym z najważniejszych rzeczy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jak również do możliwości wykonywania różnych czynności. Bez wody nie jesteśmy w stanie normalnie żyć. Nie możemy wykonać prania, posprzątać, umyć się, itp. Dlatego też jednym z elementów budowy domu, jest wykonanie przyłącza wodociągowego. Wykonanie przyłącza wodociągowego wiąże się z uzyskaniem szeregu pozwoleń. Dlatego trzeba o to zadbać już na pierwszym etapie budowy domu. Aby otrzymać pozwolenie na podłączenie wodociągu należy złożyć wniosek w zakładzie wodociągowym lub Urzędzie Gminy i czekać od dwóch tygodni do miesiąca, gdyż tyle właśnie czasu mają instytucje na wyrażenie zgody, bądź odrzucenie wniosku. Następnie firmy zajmujące się instalowaniem przyłączy, tworzą odpowiedni projekt przyłącza. Jeżeli projekt został wykonany należy go przedstawić w zakładzie wodociągów. Jeżeli projekt zostanie zaakceptowany, można rozpocząć pracę, zgłaszając dodatkowo siedem dni wcześniej do zakładu wodociągów termin rozpoczęcia prac. Po zakończeniu prac wodociągowych zakład wodociągowy przesyła umowę, w której reguluje warunki dostarczania wody do konkretnego budynku.

Rynek pierwotny

Treść dodano: 15-01-2012, Tagi: utrzymanie, lokalizacja, zakup

Nowe mieszkania zachęcają kupujących, możliwością indywidualnego wyremontowania mieszkania. Poza tym nowo powstające osiedla zachęcają do kupowania młodych ludzi. Cała infrastruktura wykonywana jest pod użyteczność młodych ludzi. Jednak kupując mieszkanie na rynku pierwotnym dobrze jest przemyśleć i przypilnować kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim zastanawiając się nad nowym mieszkaniem, które ma zostać dopiero wybudowana należy dokładnie sprawdzić, czy deweloper nie jest oszustem, i nie okaże się, że jego firma przestanie istnieć w momencie jak otrzyma pieniądze. Warto jest również podpisać umowę przedwstępną i dobrze się w nią zagłębić. Zobaczyć, czy wszystko jest dokładnie zapisane. Najważniejszą rzeczą przed wyborem konkretnego mieszkania lub lokalizacja jest dokładne sprawdzenie dewelopera, który zajmie się budową naszego mieszkania. Należy uzyskać wszelkie informacje na temat jego działalności i jeśli jest możliwe opinie od innych kupujących. Najważniejsze informacje znajdziemy w Polskim Związku Firm Deweloperskich. Dodatkowo należy dowiedzieć się, czy deweloper otrzymał wszelkie pozwolenia ba zabudowę danego obszaru. Jeśli wszystko się zgadza i jesteśmy pewni co do wyboru dewelopera i miejsca, w którym chcemy mieszkać możemy podpisać umowę przedwstępną.

domekidom.com

[1] 2 3     następna
 
Copyright bedeo.pl