1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 

Kupno nieruchomości

Treść dodano: 26-01-2012, Tagi: nieruchomości, kupowanie, zamożny

Wiele osób decyduje się na zakup domu, mieszkania, czy działki. Podjęcie takiej decyzji nie jest wcale proste i wymaga wiedzy na temat procedury zakupu nieruchomości. Zakup nieruchomości w obecnych czasach jest niezwykłym wyzwaniem, ale zarazem pozwala na zdobycie pewnego rodzaju przywileju, który w niedługiej przyszłości może przynieść nam sukcesy finansowe. Nieruchomości są najlepszym sposobem na inwestycję, na poprawienie swojego standardu życia. Zakupując dom, czy mieszkanie myślimy najczęściej o lokalizacji, jak również o tym w jaki sposób konkretna nieruchomość będzie wykorzystywana teraz i za kilka, czy nawet kilkanaście lat. Ceny nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym wciąż spadają, nie są to jednak bardzo widoczne spadki. Nadal większość młodych ludzi nie stać na zakup nieruchomości bez wzięcia kredytu z banki lub pożyczki od znajomych. Jednak w obecnej sytuacji, nic innego nie da się zrobić. Jeśli chcemy zamieszkać we własnym mieszkaniu, czy domu, a nie mamy pieniędzy musimy udać się do banku po pomoc. Długoterminowa pomoc ze strony banku pozwoli nam na zakup wymarzonego mieszkania, jak również na jego wyremontowanie. Jedynym problemem, jaki może nam stanąć na drodze są wysokie raty kredytu, które niekiedy trzeba spłacać przez długie lata.

Działki miejskie

W dzisiejszych czasach coraz bardziej doceniamy naturalne środowisko. Dużą rolę przykładamy także na zdrowe odżywianie. Coraz częściej robimy zakupy na tzw. targach, na których od rolników możemy dostać świeże warzywa, ekologiczne i zdrowe. Nic więc dziwnego, iż z roku na rok rośnie popularność działek miejskich. Działki miejskie powstają z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają możliwości przebywania na wsi, czy nie mają swojego miejsca, gdzie mogliby urządzić dla siebie miejsce wypoczynku. Działki są dobrym miejscem dla kogoś, kto lubi przebywać na łonie natury, lubi mieć swoje niewielkie i może niedużo, ale zawsze swoje warzywa. Zarówno w dużych, jak i małych miastach powstają spółdzielnie działkowe, w których można się zrzeszać i wykupywać niewielkie obszary pod działki. Działki miejskie są alternatywą, dla dużych działek wiejskich, które najczęściej znajdują się w dosyć dalekiej odległości od miasta. Co prawda pomierzchnie działek miejskich nie są duże, jednak pozwalają na wytyczenie swojego niewielkiego miejsca, gdzie można wypocząć. Często tzw. działkowcy, na swoich niewielkich działkach sadzą warzywa, bądź drzewa owocowe, aby w przyszłości mieć z nich jakikolwiek pożytek.

Działki budowlane

Treść dodano: 29-01-2012, Tagi: działka, budowa, kupowanie

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę chcąc wybudować dom, jest wybór odpowiedniej działki budowlanej. Działka budowlana, na której powstać ma nasz wymarzony dom powinna spełniać pewne warunki. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wielkość działki, gdyż to ona wpływa na wielkość naszego domu. Jednak wybór działki budowlanej wcale nie jest prosty. Kolejną, a może nawet najważniejszym elementem, który bierzemy pod uwagę wybierając działkę jest miejsce, gdzie znajduje się działka. Przede wszystkim bierzemy wtedy pod uwagę bliskość sąsiedztwa, perspektywy rozwoju danej okolicy, czy bezpieczeństwo. Wybierając działkę budowlaną trzeba dokładnie sprawdzić plan zagospodarowania obszaru, który nas interesuje. Ważnym czynnikiem, który wpływa na zakup działki jest również sprawa dojazdu i ewentualnej komunikacji. W przypadku posiadania dzieci zwracamy uwagę na infrastrukturę, typu szkoły, przedszkola. Komunikacja wpływa, na to w jaki sposób będziemy mogli przemieszczać się między różnymi punktami. Istotnym czynnikiem przy wyborze działki budowlanej jest również odpowiedni kształt działki. Najlepszym rozwiązaniem jest działka prostokątna, która pozwala na odpowiednie usytuowanie przyszłego domu, jak również zagospodarowanie terenu wokół.

http://liviumhome.pl/inwestycje/osiedle_dziewiec_zyczen/

[1] 2 3 4     następna
 
Copyright bedeo.pl