1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 
Treści dla daty: 16-01-2012

Pozwolenia na budowę domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: budowa, koszty, lokalizacja

Budowa wymarzonego domu jest inwestycją długoterminową. Jednak jeśli chcemy podjąć się tego wyzwania powinniśmy pamiętać o wszelkiego rodzaju pozwoleniach, które umożliwią nam budowę domu. Pierwszą czynnością jaką musimy uczynić jeszcze przed kupnem działki to uzyskanie informacji czy na danym terenie możemy wybudować dom. Aby uzyskać niezbędne dokumenty należy udać się do gminy. Gmina wyda Plan Miejscowego Zagospodarowania Przestrzennego i to właśnie z tego dokumentu dowiesz się pod jaką zabudowę przeznaczony jest dany obszar. Jeżeli określony teren nie posiada planu zagospodarowania, należy udać się do Urzędu Gminy do Wydziału Architektury i Urzędy z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o warunkach zabudowy danego obszaru. Oprócz wniosku składamy również projekt domu i wniosek z prośbą o przyłączenie mediów. Konieczne jest również otrzymanie pozwolenia na budowę domu, które wydaje Starostwo Powiatowe. Po złożeniu wniosku do Starostwa Powiatowego musimy czekać na decyzję. Starostwo ma 14 dni na wydanie ostatecznej decyzji. Jeżeli decyzja jest pozytywna nic innego nie pozostaje jak ruszyć z budową naszego wymarzonego domu, którym będziemy cieszyć się długie lata.

Zarządzanie nieruchomością

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: koszty, konserwacja, budynek

W każdym budynku mieszkalny, bloku, czy kamienicy powoływani są zarządcy, którzy dbają o konkretną nieruchomość. Praca zarządców nieruchomości polega na sprawdzaniu, czy wszystkie rzeczy w budynku sprawnie działają. Dodatkowo zarządcy nieruchomości wyznaczają odpowiednie stawki czynszu i dbają o to aby każdy lokator płacił terminowo czynsz. Zarządca nieruchomości ma również obowiązek administrowania konkretnym budynkiem, który jest pod jego opieką. Z tego tytułu powinien dbać o porządek na klatce. Są dwie techniki zarządzania porządkiem w blokach. Pierwsza polega na wynajmowaniu ekip sprzątających, które przychodzą w określone dni i to właśnie one dbają o porządek oraz dbanie o porządek każdego lokatora z osobna. Wiąże się to najczęściej z tym, iż sąsiedzi dzielą się między sobą obowiązkami. Zarządca nieruchomości razem z lokatorami ustalają regulamin każdego budynku. Regulamin ma na celu usprawnienie współżycia mieszkańców między sobą. Dodatkowo zarządca nieruchomości dba również o porządek przed budynkiem, tzn. wyrzucanie śmieci, opróżnianie kontenerów przez firmy się tym zajmujące oraz o bieżące naprawy lub uszkodzenia powstałe na terenie obiektu.

Usługi dla domu

Treść dodano: 16-01-2012, Tagi: konserwacja, utrzymanie, przyłącza

Zdarzają się niespodziewane sytuacje, kiedy to pęknie rura, zaleje nam się łazienka, oczywiście na początku panikujemy i nie wiemy co zrobić. Dobrze jest mieć jednak pod ręką telefon do tzw. złotej rączki lub do specjalisty z konkretnej dziedziny, który pomoże nam w trudnej dla nas sytuacji. Wśród niezbędnych specjalistów, którzy mogą pomóc nam w momencie kiedy zatkamy odpływ lub popsuje nam się uszczelka jest hydraulik. Usługi hydrauliczne są niezwykle potrzebne. Bez hydraulików trudno wyobrazić sobie nasze dalsze funkcjonowanie, jeżeli np. remontujemy łazienkę i chcemy prawidłowo podłączyć wannę lub baterie. Są to jedne z czynności, które wykonuje hydraulik, oprócz drobnych prac w mieszkaniach hydraulicy zajmują się również montażem pieców w domach. Kolejnymi usługami dla domu są usługi stolarskie. Kto nie chciałby mieć pięknie wykonanej kuchni na wymiar bądź pięknej szafy w przedpokoju. Do tego właśnie niezbędny jest stolarz, który wykona dla nas najtrudniejsze zlecenie, z którego na pewno będziemy zadowoleni. Usługi budowlane, czy remontowe również są niezbędne. Nie każdy potrafi wyburzyć ścianę i postawić nową, tak samo jak nie każdy potrafi zbudować dom, dlatego mamy ekipy budowlane, które nam w tym pomagają.

 
Copyright bedeo.pl