1 2 3
Budowle "Budowle nie tworzy się po to aby stały, tworzy się je aby służyły długie lata."   Anonim 

Szklane domy

Treść dodano: 08-02-2012, Tagi: dom, miasto, projekt

Jeszcze nie tak dawno temu szklane domy kojarzyły nam się jedynie ze słynną z dwudziestolecia międzywojennego powieścią Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, który to opisuje wizję tego jak w przyszłości będzie wyglądać świat. Dziś wizja szklanych domów się sprawdziła, w dużych miastach, mamy do czynienia z ogromną liczbą takich budynków, które dziwią nas formą i wielkością budowy. Architektura posunęła się tak dalece, że nie dziwi już nikogo całkowicie oszklony trzydziesto piętrowy wieżowiec. Inżynierowie budownictwa wymyślają coraz to nowe pomysły, aby zadziwić i pokazać, iż nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Dziś szklane domy nie oznaczają marzeń o wolności Polski, ale wpływają na wyobrażenie siebie jako wolnego człowieka, który jeśli chce może osiągnąć swoją pracą to czego tylko chce. Bardzo popularne obecnie są szklane budynki przeznaczane, na różnego rodzaju centra biznesowe, ekskluzywne hotele, czy centra handlowe. Pokazują one nowoczesność i dążenie do doskonałości w projektowaniu tych wspaniałych oszklonych budynków, w których odbija się koloryt nieba. Szklane domy mają za zadanie unowocześnić i wydobyć z nudnego kolorytu miast piękno i fantazję.

Architektura wiejska

Treść dodano: 08-02-2012, Tagi: architektura, dom, krajobraz

Obecna wieś, wcale nie musi kojarzyć się nam z szarością, starością i nędzą. Te czasy mamy już za sobą. Na wsiach coraz częściej budują się zamożni ludzie, którzy po latach spędzonych w mieście chcę odpocząć na łonie natury. Wykupują ziemię i stawiają na niej piękne domy, wpływając na rozwój architektury wiejskiego krajobrazu. Zamiast rozwalających się chatek, coraz częściej widzimy piękne domy. Wpływ na rozwój wiejskiej architektury, ma również coraz bardziej popularny kierunek rozwoju turystyki, agroturystyka. Ludzie mieszkający w mieście przyjeżdżają na wieś, do gospodarzy aby odpocząć na łonie natury. Natomiast gospodarze aby umilić im czas, próbują dostosować swoje domy do swoich gości. Ten przykład jest niezwykle widoczny w miejscowościach górskich, gdzie wynajmujący rozbudowują swoje domy dla turystów. W górach mamy do czynienia z charakterystycznym wyglądem domów. Chodzi oczywiście o spiczaste dachy, które mają za zadanie osuwanie się spadającego śniegu. Również charakterystyczną zabudową wiejską są chaty kurpiowskie, z oryginalnymi dachami obłożonymi darnią. Domy kurpiowskie można spotkać najczęściej w województwie mazowieckim, skąd się wywodzą.

Wieżowce – wada, czy zaleta wielkim aglomeracji?

Treść dodano: 08-02-2012, Tagi: budynek, miasto, krajobraz

Coraz większa liczba ludzi na świecie, sprawia, że aby się pomieścić na naszej planecie, inżynierowie budownictwa są zmuszeni do budowania coraz to wyższych budynków. Wieżowce są charakterystycznym elementem miejskiego krajobrazu. Ze względu na swój design wpływają na miejski krajobraz. Jednak nie wszystko co ładnie wygląda, posiada same zalety. Wieżowce, bo o nich mowa, posiadają też wady. Wadą wieżowców jest fakt, iż rzucają dużą ilość cienia, co wpływa na zużycie większej ilości energii, w celu ogrzania budynku. Wieżowce, wpływają również na ujednolicenie krajobrazu miast, co nie wszystkim się podoba. Wieżowce ze względu na swoją wysokość mogą pomieścić bardzo dużą liczbę ludzi, co wpływa na to, iż mniej miejsca jest zagospodarowywane na budynki. Wieżowce są domeną dużych miast. Najczęściej mieszczą się w nich biura firm lub ekskluzywne apartamenty. Ze względu na dawanie dużego cienia, wpływają one również na roślinność, która ze względu na cień, nie rozwija się prawidłowo. Ze względu na rozwój cywilizacji wieżowce będą się rozwijać w zastraszającym tempie, gdyż to właśnie dzięki wysokim budynkom, kilkudziesięciu piętrowym, będzie można „pomieścić” wszystkich ludzi.

Zobacz jak wygląda budowa domów jednorodzinnych śląsk - pełen profesjonalizm i doświadczenie w budowie domów!

[1] 2 3 4     następna
 
Copyright bedeo.pl